[2-3.07.2016] Gorzów Wielkopolski

Początek lipca zacząłem od krótkiej, weekendowej wizyty w Gorzowie Wielkopolskim. Dlaczego tam? Nie jest tajemnicą to, że interesują mnie sieci tramwajowe i wszystko co z nimi związane. I właśnie w Gorzowie istnieje sieć, do której nigdy nie dotarłem. Słysząc o planach jej modernizacji w związku z dostępnością środków z UE postanowiliśmy wraz z ekipą z mojej pracy pojechać właśnie do Gorzowa, aby „zaliczyć” sieć póki funkcjonuje w całości (modernizacje z pewnością będą powodować długotrwałe wyłączenia jej poszczególnych odcinków).
Tym razem podróżowaliśmy pociągiem, więc tak naprawdę dojazd i powrót zajął nam pół soboty i pół niedzieli. Pozostały czas poświęciliśmy na zwiedzanie (w moim przypadku głównie fotograficzne) gorzowskiej sieci (skończyło się tak, że prawie całą przeszedłem pieszo). Gorzowska sieć, mimo, że stosunkowo niewielka posiada klimatyczne odcinki, jak na przykład odcinek do pętli Wieprzyce. Ciekawe jak zmieni się na nich krajobraz po modernizacji (będzie pretekst, aby wybrać się tam znów :-P).
Pogoda, jak to w lipcu w Polsce bywa, była niezwykle kapryśna. Kilka razy „złapała” nas potężna ulewa, było głównie pochmurno, choć i słońce w niedzielny poranek zobaczyliśmy. Niczym w marcu lub kwietniu. Cóż, z cukru nie jesteśmy, więc humor nas nie opuszczał.

Zdjęcia pojawiły się (i jeszcze pojawiać się będą) na TWB. A może kiedyś i na foto.sadorg.com coś wpadnie. Trzymajcie rękę na pulsie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.