[13.07.2014] Rowerem na południe od stolicy

W ramach treningu przed wakacyjną wyprawą postanowiliśmy sobie zrobić wycieczkę rowerową do Czerska. Trasa wyglądała następująco: Czachówek Południowy – Góra Kalwaria – Czersk – Góra Kalwaria – Całowanie – Karczew – Otwock – Falenica.

W Falenicy mieliśmy już 70 km na liczniku, więc Adam się zlitował nade mną i końcowy odcinek do domu podjechaliśmy już pociągiem.

Pomijając przeprawę przez rzekę w Górze Kalwarii (gdzie tiry wyprzedzały nas w odległości kilku centymetrów) i zalaną polną drogę prowadzącą do zamku w Czersku (gdzie trzeba było rower wpychać na wał wiślany i drałować przez bardzo wysoką trawę) trasa była bardzo przyjemna. Pogoda również dopisała, tak więc wycieczkę zaliczam do udanych!

Rynek w Górze KalwariiZamek w Czersku obejrzeliśmy  niestety tylko przez płot.Malownicza droga przez sady prowadząca do zamku w Czersku. Kto ma dobry wzrok może dostrzec po lewej stronie wieżę zamkową Wisła na wysokości  Góry Kalwarii

2 thoughts on “[13.07.2014] Rowerem na południe od stolicy

  1. Nieźle. Widać, że była ładna pogoda. Zamierzam w tym tygodniu trzeci raz zwiedzić Górę Kalwarię, ale nie byłem jeszcze w Czersku.
    Wiem, że zwiedzanie zamku jest płatne, ale dałbym radę zrobić zdjęcie zamku bez płacenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.