Górskie podsumowanie 2012 r.

Mamy już końcówkę stycznia, więc czas najwyższy podsumować miniony rok pod względem górskich wypraw.

Kwiecień ? Beskid Śląski

W końcu pierwsza wycieczka w tym roku. I nawet udało się zapałać na resztki śniegu. Trasa: Salmopol –> Przełęcz Salmopolska –> Grabowa –> Kotarz –> Hyrca –> Karkoszczonka –> Szczyrk.
Z uwagi na brodzenie w dużych ilościach topiącego się śniegu wymęczyliśmy się strasznie. Za to pogoda i widoki bardzo ładne.

Kotarz

Maj ? Liptowski Mikulasz

Część długiego weekendu majowego postanowiliśmy spędzić po słowackiej stronie Tatr. Z części górskiej udało się zaliczyć wycieczkę do Ziarskiej Chaty w Tatrach Zachodnich i do Chaty Zamkowskiego w Tatrach Wysokich. Niestety ze względu na deszczowo-burzową aurę nie udało się wejść na żaden szczyt.

Liptowska Mara

Czerwiec ? Beskid Żywiecki

Krótki, jednodniowy wypad na Halę Rycerzową w celu oderwania się na chwilę od codziennej gonitwy. Pogoda mglisto-deszczowa, widoki niezbyt rozległe, ale i tak było warto. Trasa: Soblówka –> Hala Rycerzowa –> Przysłop –> Solówka.

Beskid Żywiecki

Lipiec ? Tyrol

Tygodniowy urlop w Innsbrucku. Ze względu na niesprzyjające nam w tym roku warunki pogodowe udało się zrealizować jedynie dwie górskie wycieczki. Pierwsza na Hafelekarspitze, druga na Patscherkofel. Oby dwa szczyty liczące ponad 2200 m n.p.m. znajdują się w zasięgu pieszym z Innsbrucka.

Hefelekarspitze

Sierpień ? Wysokie Tatry

Wyjazd w góry w zupełnie innym charakterze, w doborowym towarzystwie! Mimo, że bez nastawienia na wędrowanie udało się podziwiać piękne widoki z Łomnickiej Przełęczy oraz z Popradu na panoramę Tatr.

Przełęcz Łomnicka

Październik ? Beskid Śląski

Po raz drugi w tym roku korzystając z weekendowego pobytu w Katowicach mamy okazję wyjechać w Beskid Śląski. Tym razem wycieczka musi być krótka ze względu na sztywne ramy czasowe. Trasa: Bielsko –> Szyndzielnia –> Klimczok –> Szczyrk. Pogoda w kratkę, widoki piękne. Było warto.

Widok na Skrzyczne

Październik ? Pieniny/Tatry

Moim zdaniem najciekawszy i najlepszy wyjazd pod względem górskim tego roku. Wycieczka 3 dniowa, dużą grupą. Pogoda rewelacyjna. Widoki piękne. Udało się wejść na Trzy Korony, Górę Zamkową, Orlicę, Czerteż, Czertezik i Sokolicę. A nawet wjechać kolejką (bez kolejki;) na Kasprowy i przejść przez Halę Gąsienicową i Skupinów Upłaz do Kuźnic.

Sokolica

Mimo, że w tym roku ze względu na różne okoliczności i wydarzenia czasu na wyjazdy górskie było mało, udało się zrealizować 7 wyjazdów, co wcale wynikiem słabym nie jest. Zabrakło jakiegoś pasma Sudetów. Ale co się odwlecze? Co do kolejnego roku to miałabym jedynie życzenie, aby pogoda była dla nas bardziej łaskawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.